اخبار ایران

علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر ایران، به کرونا مبتلا شد

خبرگزاری‌های ایران روز پنجشنبه ۲۲ اسفند گزارش دادند که تست ابتلای علی اکبر ولایتی، مشاور بین‌الملل رهبر جمهوری اسلامی، به ویروس کرونا مثبت بوده و او هم اکنون قرنطینه شده است.

روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری که ریاست آن با آقای ولایتی است، در اطلاعیه‌ای گفته که ظهر روز چهارشنبه «با ظهور علائم خفیف، بنا به نظر پزشکان، اقدام به آزمایش گردید که نشانه‌های بروز کرونا در دکتر ولایتی مشهود بود».

این روابط عمومی افزوده که مشاور رهبر ایران هم اکنون در قرنطینه خانگی قرار گرفته و «وضعیت عمومی او خوب و رو به بهبودی است».

بیمارستان مسیح دانشوری علت ابتلای آقای ولایتی به ویروس کرونا را «انجام امورات مرتبط با مقابله با ویروس کرونا» و «انجام فعالیت‌های روزانه در کنار پزشکان و پرستاران» عنوان کرده است.

ابتلای علی اکبر ولایتی به ویروس کرونا در حالی رخ می‌دهد که او روز پنجم اسفند در گفت‌وگو با شبکه خبر تلویزیون حکومتی جمهوری اسلامی گفته بود که «بیماری کرونا سخت‌تر از اپیدمی آنفلوآنزا نیست که به‌لطف خدا جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت و مراکز درمانی آموزشی بر آن فائق شدند».

وی افزوده بود: «ان‌شاءالله به‌زودی که زیاد طول نخواهد کشید این منحنی اپیدمی به‌سمت نزول خواهد آمد و کنترل می‌شود».

این اظهارات در حالی است که از آن زمان شیوع کرونا در ایران روند صعودی به خود گرفته و به گفته وزیر بهداشت جمهوری اسلامی، اگر کارها خوب پیش برود این روند تا بیستم فروردین ادامه دارد و کشور تا دو ماه بعد از آن هم درگیر این اپیدمی خواهد بود.

در روزهای اخیر برخی دیگر از سیاستمداران و مقام‌های جمهوری اسلامی ایران به ویروس کرونای جدید مبتلا شده یا درگذشته‌اند. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری ایران، از ارشدترین این مقاماتی است که به کرونا مبتلا شده و در حال حاضر قرنطینه است.

ابتلای محمدجواد ایروانی، معاون نظارت و حسابرسی دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای، به ویروس کرونا نیز مثبت بوده و او اکنون قرنطینه است.

 

 

منبع: رادیو فردا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا