اخبار ایران

یک نماینده مجلس: کمبود دارو در ایران به «وضعیت بحرانی» نزدیک شده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از عدم اجرای طرح «انتقال ارز دارو به بیمه‌ها» گفت تنها در داروخانه سیزده آبان که مرجع تامین دارو در کشور است، کمبود ۳۵۶ قلم دارو به چشم می‌خورد و صنعت داروسازی در شرف تعطیلی است.

عبدالحسین روح الامینی روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه در یک نشست مشورتی هشدار داد که کمبود دارو در ایران به «وضعیت بحرانی» نزدیک شده است و اگر همین روند ادامه یابد، کشور با «کمبود شدید» دارو مواجه خواهد شد.

این نماینده مجلس یادآور شد که به‌رغم تخصیص بودجه ۸۰ هزار میلیارد تومانی، «مصوبه انتقال ارز دارو به بیمه‌ها روی زمین مانده» و «دولت به هشدارها توجه نمی‌کند».

او افزود که «معاونان وزیر (بهداشت) پاسخ‌گو نیستند» و حتی در صورت تهدید به استیضاح هم «کار به جایی نمی‌رسد».

آقای روح‌الامینی همچنین با انتقاد از عملکرد وزیران سابق و فعلی بهداشت گفت که همگی آن‌ها «باید محاکمه شوند که چرا سیاست‌های کلی سلامت را اجرایی نکردند».

اواخر خردادماه امسال، سندیکای صنایع دارو در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، در مورد تعطیلی خطوط تولید از تیرماه هشدار داده بود.

در فروردین سال جاری و پس از شروع جنجال بر سر حذف ارز ترجیحی دارو، رادیو فردا گزارشی را از بازار دارو در ایران منتشر کرد که در آن مردم از عوارض حذف ارز دارو از جمله کمبود و گرانی گفته بودند.

 

منبع: رادیو فردا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا