اف سی ان ان
https://fcnn.com/?p=5997
Export date: Mon May 20 3:00:00 2019 / +0000 GMT

دادگاه با ملاقات و خداحافظی زندانی عقیدتی با مادرش موافقت نکرد
برادر ابراهیم فیروزی به کمپین گفت مادرشان در حالی فوت کرد که طی یک سال گذشته تنها آرزویش  أزادی ایراهیم بود و تا آخرین لحظات زندگی سراغ پسرش را می‌گرفته و امیدوار بود از زندان آزاد شود. محمد فیروزی به کمپین گفت مادرش به دلیل ابتلا به سرطان و ضعف بینایی، توانایی حضور در محل زندان را نداشته و مقامات قضایی به درخواست‌های  مکرر او برای دادن مرخصی اعتنایی نکرده اند

کبری کامرانی مادر ابراهیم پس از یک سال مبارزه با سرطان سینه روز ۱۲ آذر ۹۷ در خانه‌اش جان خود را از دست داد بدون این که برای آخرین بار با فرزندش ملاقات کند. ابراهیم فیروزی، بارها به دلیل تغییر دین ومسیحی شدن بازداشت و زندانی شده است، آو آخرین بار در  ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ به دلیل تبلیغات  مذهبی و توزیع کتاب هایی درباره مسیحیت، بازداشت و پس از دو ماه با  سپردن وثیقه آزاد شد. دادگاه این نوکیش مسیحی فروردین ۱۳۹۴ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه جمهوری اسلامی برگزار شد. مطابق حکم داگاه، ابراهیم فیروزی به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی و و اقدام علیه امنیتی به پنج سال حبس محکوم شد و با قطعی شدن حکم در ۲۵ شهریور ۹۲ به زندان اوین منتقل شد و پس از مدتی به زندان رجایی شهر تبعید شد.

آقای فیروزی، کارگر تراشکار ۳۲ ساله و ساکن رباط کریم تا کنون سه بار به اتهام گرویدن به مسیحیت و برگزاری جلسات مذهبی بازداشت و محاکمه شده. این نوکیش مسیحی به دلیل فعالیت‌های تبلیغی در راستای مسیحیت پس از دو بار احضار از سوی نهداها امنیتی، دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. به گفته منبع مطلع در بازجویی ها به او گفته بودند اگر اعلام کند مسلمان است، آزاد خواهد شد و در غیر این صورت محاکمه خواهد شد. ابراهیم فیروزی در این پرونده به دلیل گرویدن به مسیحیت و انجام فعالیت‌های تبلیغی به «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به مقدسات» متهم شد. او از اتهام توهین به مقدسات تبرئه شد ولی به اتهام تبلیغ علیه نظام، از سوی دادگاه انقلاب کرج به ۵ ماه حبس تعزیری و ۵ ماه حبس تعلیقی محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر تایید شد و در ۱۸ خرداد ۱۳۹۰ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

آقای فیروزی به دلیل «تلاش برای راه اندازی وبسایت آموزش الهیات مسیحی» در ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ برای دومین بار بازداشت و راهی زندان اوین شد و پس از دو ماه با تودیع وثیقه آزاد شد. دادگاه انقلاب رباط کریم به ریاست قاضی بابایی او را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» از طریق برگزاری کلاس‌های مذهبی به ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان محکوم کرد. با آن که در متن دادنامه درج شده بود که آقای فیروزی گفته است که مخالفتی با حکومت اسلامی ندارد ولی این حکم نیز در دادگاه تجدید نظر تایید شد.

این نوکیش مسیحی در ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ برای سومین بار بازداشت و به زندان رجایی شهر منتقل شد. به گفته منبع مطلع، او ۴ روز بدون تفهیم اتهام در زندان رجایی شهر نگهداری شده و سپس به بند ۲۴۰ زندان اوین انتقال یافت. به گفته این منبع بازجویی‌های او در زندان اوین با «توهین و تفتیش عقاید» برای گرفتن اعتراف اجباری همراه بوده است. بازجویان همچنین به مسائلی پرداخته‌اند که آقای فیروزی قبلا برای آن بازجویی و محاکمه شده بود.

در فروردین ۱۳۹۴ شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، ابراهیم فیروزی را به اتهام «تشکیل گروه به قصد بر هم زدن امنیت کشور» موضوع ماده ۴۹۸ قانون مجازات، به پنج سال حبس تعزیری محکوم کرد. به گفته نزدیکان آقای فیروزی، او در تمام مراحل دادرسی تشکیل گروه و یا هدف بر هم زدن امنیت کشور را رد کرده و بخشی از مستندات حکم صادر شده نیز فعالیت هایی بوده که آقای فیروزی قبلا برای آنها محاکمه و محکوم شده بود.

 

منبع:‌ کمپین حقوق بشر
Post date: 2018-12-06 11:02:35
Post date GMT: 2018-12-06 11:02:35

Post modified date: 2018-12-06 11:02:35
Post modified date GMT: 2018-12-06 11:02:35

Export date: Mon May 20 3:00:00 2019 / +0000 GMT
This page was exported from اف سی ان ان [ https://fcnn.com ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com