اف سی ان ان
https://fcnn.com/?p=6368
Export date: Thu Apr 25 2:30:08 2019 / +0000 GMT

شمار بالای مزاحمت‌های جنسی در میان کارکنان سازمان ملل
بر اساس پژوهشی که نتایج آن منتشر شده در دو سال اخیر از هر سه کارمند سازمان ملل متحد یک کارمند حین کار مزاحمت جنسی را تجربه کرده است. مزاحمت‌ها شامل جوک‌ و داستان و توهین و کنایه‌های جنسی و لمس نامتناسب بدن می‌شده است.


بیش از ۳۰ هزار تن از کارکنان سازمان ملل به پرسش‌هایی پاسخ داده‌اند که شرکت مشاوره خدمات حرفه‌ای "دیلویت" در زمینه تجربه مزاحمت جنسی تهیه کرده بود. سازمان ملل متحد از این مؤسسه خواسته بود این پژوهش را انجام دهد. حدود ۴۴ هزار نفر در سراسر جهان برای سازمان ملل کار می‌کنند.

طبق پژوهش یاد شده، یک نفر از هر پنج نفر که به پرسش‌های دیلویت پاسخ داده، گفته که در دو سال گذشته جوک‌ها و داستان‌های جنسی‌ای شنیده که با شنیدن‌شان احساس آسیب و ناراحتی کرده است.

حدود ۱۴ درصد افراد به دلیل ظاهرشان، بدن‌شان یا فعالیت جنسیت‌شان مورد توهین و بی‌احترامی قرار گرفته‌اند. ۱۳ درصد با موقعیتی روبرو بوده‌اند که کسی می‌خواسته آن‌ها را به زور وارد بحث درباره موضوع‌های سکسی بکند.

حدود ۱۱ درصد گفته‌اند که با حرکت‌ها یا اشارات بدنی که مفهوم سکسی داشته روبرو بوده‌اند. ۱۰ درصد گفته‌اند که بدنشان را کسی به طور نامتناسب لمس کرده است.

در دو سوم موارد این مردان بوده‌اند که آزار و مزاحمت جنسی ایجاد کرده‌اند. در یک چهارم موارد رؤسای مرد ایجاد مزاحمت جنسی کرده‌اند.

بیش از نیمی از پرسش‌شوندگان مزاحمت جنسی را در محل کار تجربه کرده‌اند، بسیاری دیگر این تجربه را حین مراسم و میهمانی‌های مرتبط با کار داشته‌اند. تنها یکی از هر سه نفر پس از مزاحمت جنسی اقدامی علیه آن کرده است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، گفت که این پژوهش "یک سری آمار و اشاراتی دارد که به ما می‌گوید چه چیزهایی باید تغییر کند تا محیط کاری عاری از مزاحمت را بشود متحقق کرد".

گوترش همچنین می‌نویسد: «ما هنوز راهی دراز در پیش داریم تا به آنجا برسیم که بتوانیم بی‌پروا و آزادانه درباره مزاحمت‌های جنسی صحبت کنیم.»

دبیرکل سازمان ملل پس از آنکه در سال ۲۰۱۸ گزارش‌هایی درباره مزاحمت‌ها و سوء استفاده جنسی از کارکنان زن این نهاد در رسانه‌ها منتشر شد اعلام کرد که این موضوع را سرسختانه پیگیری خواهد کرد.

 

منبع:‌ DW
Post date: 2019-01-18 11:24:36
Post date GMT: 2019-01-18 11:24:36

Post modified date: 2019-01-18 11:24:36
Post modified date GMT: 2019-01-18 11:24:36

Export date: Thu Apr 25 2:30:08 2019 / +0000 GMT
This page was exported from اف سی ان ان [ https://fcnn.com ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com