This page was exported from اف سی ان ان [ https://fcnn.com ]
Export date: Thu Apr 25 2:39:10 2019 / +0000 GMT

یونسکو خواهان شانس برابر در آموزش کودکان شد
هر کودکی باید از حق آموزش برخوردار باشد. یونسکو در "روز جهانی آموزش" (۲۴ ژانویه) اعلام کرد که هنوز ۶۱۷ میلیون کودک و نوجوان در جهان خواندن و حساب کردن بلد نیستند.


پنجشنبه ۴ بهمن (۲۴ ژانویه) برای نخستین بار "روز جهانی آموزش" برگزار شد. یونسکو و کارگاه سازمان ملل برای کمک به پناهجویان، خواهان آموزش بهتر برای کودکان شدند. مدارس آلمانی نیز نیازمند رسیدگی بیشتر هستند.

یونسکو به مناسبت نخستین روز جهانی آموزش، از شانس بد آموزش برای کودکان انتقاد کرد. این نهاد آموزش سازمان ملل اعلام کرد که ۲۶۲ میلیون کودک و نوجوان در جهان هنوز به آموزش دسترسی ندارند و ۶۱۷ میلیون تن سواد خواندن و حساب کردن ندارند. یونسکو در آلمان نیز در زمینه‌ی آموزش خواهان شانس برابر شد.

در آلمان بویژه کمبود معلم به چشم می‌خورد. با توجه به افزایش شمار محصلان و این مساله که بسیاری از معلمان بازنشسته شده‌اند، هم اکنون آلمان سالانه نیازمند هزاران معلم جدید است.

به گفته کارگاه سازمان ملل برای کمک به پناهجویان که نهادی آلمانی و مرکز آن در بن است و همکار کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به شمار می‌رود، بویژه فرزندان پناهجویان از آموزش محروم‌اند. چهار میلیون کودک خانواده‌های پناهجو به مدرسه نمی‌روند.

این نهاد روز پنجشنبه در بن اعلام کرد: «اهمیت زیادی دارد که فرزندان پناهجویان آموزش ببینند تا بتوانند چشم‌انداز بهتری برای زندگی خود ایجاد کنند. از این جهت باید برای کودکان خانواده‌های پناهجو شانس آموزش را فراهم ساخت».

این نهاد همکار سازمان ملل در سال‌های گذشته با صرف سه میلیون یورو از پروژه‌های آموزشی پشتیبانی کرده است. از این مبلغ ۹ /۱ میلیون یورو در کنیا صرف و در آنجا از پروژه‌های آموزشی کودکان در کمپ‌های پناهنگی پشتیبانی شده است. ۱۵۰ هزار یورو نیز صرف پروژه‌های آموزشی در آلمان شده است.

در گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان آمده است که در سراسر جهان، فقط ۶۱ درصد کودکان خانواده‌های پناهجو به مدرسه می‌روند. شرایط آموزش در بیشتر کشورهایی که پناهجویان را پذیرفته‌اند نامناسب است.

این شرایط با افزایش سن کودکان خانواده پناهجو بدتر هم می‌شود. در سراسر جهان فقط یک درصد فرزندان خانواده‌های پناهجو به دانشگاه می‌روند.

 

منبع:‌DW
Post date: 2019-01-25 12:16:37
Post date GMT: 2019-01-25 12:16:37
Post modified date: 2019-01-25 12:16:37
Post modified date GMT: 2019-01-25 12:16:37
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com