اخبار ایران

همبستگی هنرمندان با مردم آزادیخواه ایران

تعدادی از هنرمندان سرشناس با پیامی به همه مردم آزادیخواه، از همبستگی برای رسیدن به آزادی صحبت کردند.

هنرمندانی چون: علی پورتاش «بازیگر»، سحر پورتاش «بازیگر»، سعید محمدی «خواننده»، دلارام مستوفیان «خواننده»، ماهو امین «خواننده و ترانه سرا»، حمید سعیدی «آهنگساز و موزیسین» از جمله کسانی هستند که درباره همبستگی برای پیروزی ایران صحبت کردند. صحبت‌های این هنرمندان عزیز در زیر آمده است.

همبستگی یک پدیده انسانی است. همبستگی لغت سیاسی نیست، این لغت یعنی ما همه، در فرهنگمان همبستگی را داشتیم، داریم و باید داشته باشیم. همین لغت است که باعث میشود تا با هم همبستگی داشته باشیم، پس همبسته باشیم.

من یک زن ایرانی هستم و به تمام زنان سرزمین ایرانم افتخار میکنم. آزادی حق زن ایرانیست، همصدا باشیم تا بیصدا نمانیم.

با همبستگی همصدا شویم تا بیصدا نمانیم. پیروزی حق کسانی‌ست که از شکست‌ها، درس گرفته‌اند.

چه کسی می‌خواهد من و تو ما نشویم؟ خانه‌اش ویران باد. همبستگی تنها راه برای ایستادگی تا پیروزی است.

در طول تاریخ، هربار که ما بیشتر در کنار هم ایستادیم، هربار که پذیرش بیشتری از همدیگر داشتیم، هربار بیشتر همدیگر را فهمیدیم و هربار که با هم مهربانتر بودیم، راحت‌تر و زودتر پیروز شدیم. مطمئنیم این بار هم با مهربانی و با درکنار هم ایستادن، بر این دشمنان هم پیروز خواهیم شد.

علی مرادی «خواننده» نیز متن بسیار زیبایی را در صفحات اجتماعی منتشر کردند که نشان از همبستگی مردم ایران دارد. او می‌گوید: اینها می‌خواستند به هم نرسیم، نتوانستند. می‌خواستند همدیگر را دوست نداشته باشیم، نتوانستند. می‌خواستند دروغهایشان را باور کنیم، نتوانستند. می‌خواستند فکر نکنیم، نایستیم، تسلیم باشیم، نتوانستند. می‌خواستند با دنیا در صلح نباشیم، نتوانستند. می‌خواستند همه سیاه بپوشیم و پای مرثیه‌هایشان بنشینیم و برای آنچه باور نداریم هورا بکشیم، نتوانستند. می‌خواستند آواز نخوانیم، دست نزنیم، همدیگر را نبوسیم، نرقصیم، نتوانستند. اینها به جنگ زندگی ما آمدند و می‌خواستند زندگی نکنیم، نتوانستند. طلسم ترسیدن شکسته شده و صدای این خروش و بیداری، صدای اتحاد و همیاری است.

به امید همیاری و همبستگی بیشتر برای ایرانی پیروز و آزاد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا