اخبار ایرانحقوق بشر

اعدام مجیدرضا رهنورد در ملاء عام

حکومت جمهوری اسلامی امروز دوشنبه ۲۱ آذر، مجیدرضا رهنورد را در شهر مشهد در ملاء عام اعدام کرد.

ایران عزیزمان پس از سه روز که از اعدام محسن شکاری می‌گذرد، شاهد دومین اعدام افراد بازداشت شده در اعتراضات سراسری در سه ماه اخیر است.

به نقل از خبرگزاری میزان که وابسته به قوه قضائیه است، مجیدرضا رهنورد عامل کشته شدن حسین زینال‌زاده و دانیال رضازاده که دو بسیجی بودند، است. مجیدرضا رهنورد در نخستین جلسه دادگاه، توسط نماینده دادستان متهم به قتل دو بسیجی شده بود.

مجیدرضا پس از دستگیری در فیلمی علیه خود اعتراف کرده بود که در آن فیلم، دست چپش به شدت مجروح بود. همچنین در یک حساب توییتر بنام «۱۵۰۰تصویر» در تاریخ ۴ آذر نوشته بود: مجیدرضا رهنورد را هنگام دستگیری طوری کتک زده‌اند که در تمام عکسهایی که خودشان از او منتشر کرده‌اند، با دست گچ گرفته است.

با توجه به اینکه حقوق بشر در ایران، با هشدار نسبت به بازداشت مجیدرضا رهنورد اعلام کرده بود که «جان او در خطر اعدام است صدایش باشیم»، جمهوری اسلامی به جنایت خود ادامه داده و جان جوان دیگری را در مشهد گرفت.

آیا جمهوری اسلامی می‌تواند با قربانی کردن تعدادی از بازداشت شدگان، انقلاب مردمی ایران را خاموش کند؟ آیا مردم ایران در برابر این همه ظلم و جنایت سکوت کرده و خاموش خواهند شد، یا تا پیروزی ادامه خواهند داد؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا