رویدادهای جهان

پلیس آلمان در شهر باوتسن “محدوده‌ی تحت کنترل” ایجاد کرد

بنا به تصمیم وزارت داخلی ایالت زاکسن هویت افرادی که در اطراف میدان “کورن” شهر باوتسن تردد می‌کنند، مورد کنترل قرار می‌گیرد. افراد “مشکوک” فاقد کارت شناسایی معتبر، می‌توانند به پاسگاه پلیس جلب ‌شوند.

در پی درگیری‌های شدید میان گروه‌های راست ‌افراطی و پناهجویان زیر ۱۸ سال در میدان مرکزی شهر باوتسن، مقامات پلیس ایالت زاکسن اعلام کردند که کارت شناسایی افرادی که از این پس در اطراف میدان یادشده در رفت‌و آمدند، بدون دلیل خاصی مورد بازرسی قرار می‌گیرد. کسانی که فاقد مدرک شناسایی معتبر باشند، ‌به اداره‌ی پلیس جلب خواهند شد. دلیل اتخاذ این تصمیم که با موافقت وزارت داخلی ایالت زاکسن صورت گرفته، پیش‌گیری از وقوع جرایم دزدی، نقض مقررات مربوط به تجمعات، تشویش اذهان عمومی و خطر انفجار عنوان شده است.

برخوردهای خشونت‌آمیز

گروه‌های راست‌افراطی و برخی از پناهجویان زیر ۱۸ سال ساکن این منطقه، ماه‌هاست که شب‌ها و روزها در میدان باوتسن و پیرامون آن تجمع می‌کنند و با نوشیدن الکل و فحاشی به یکدیگر، آرامش محل را بر هم می‌زنند. شامگاه چهارشنبه (۱۴ سپتامبر) این توهین و تحریکات دوجانبه‌، به درگیری‌های فیزیکی، پرتاب بطری شیشه‌‌ای و سنگ به‌یکدیگر بدل شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری‌ها، واحدهای پلیس برای پایان دادن به تشنج و برقراری آرامش در این میدان مجبور به استفاده از اسپری فلفل و باتوم شدند. گفته می‌شود پناهجویان به سوی ماموران پلیس نیز بطری شیشه‌ای و چوب پرتاب ‌کرده‌اند. پس از خروج پناهجویان از میدان یادشده، راست‌گرایان افراطی با شعارهای “بازار ما آلمانی باقی می‌ماند” و “ما نمایندگان مردم هستیم” دست به تظاهرات زدند.

بنا به تصمیم وزارت داخلی ایالت زاکسن هویت افرادی که در اطراف میدان “کورن” شهر باوتسن تردد می‌کنند، مورد کنترل قرار می‌گیرد. افراد “مشکوک” فاقد کارت شناسایی معتبر، می‌توانند به پاسگاه پلیس جلب ‌شوند.

اداره‌‌ی ایالتی زاکسن در پی این تنش‌ها، تردد پناهجویان زیر ۱۸ سال را پس از ساعت ۷ شب ممنوع اعلام کرد. فرانسیسکا اسنلیسک، سخنگوی این اداره‌، توصیه می‌کند که پناهجویان در روز هم محل اقامت خود را ترک نکنند. اسنلیسک در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ی “تاگس اشپیگل” ولی افزود: «البته ما نمی‌خواهیم این جوانان را زندانی کنیم.»
به گزارش پلیس شهر باوتسن عصر روز پنج‌شنبه (۱۵ سپتامبر) نیز بار دیگر بیش از ۳۵۰ تن در این محدوده گرد آمدند. این تجمع ولی بدون درگیری به پایان رسید.

ایجاد “اقامتگاه بسته”

راینر وندت، رییس اتحادیه‌ی ماموران پلیس زاکسن، روز شنبه (۱۷ سپتامبر) در مصاحبه‌ای با رادیوی ایالت “هسن”، در این رابطه خواهان ایجاد “اقامت‌گاه‌های بسته” برای پناهجویان زیر ۱۸ سالی شد که به‌طور مرتب مرتکب خلاف و جرم می‌شوند.

او ضمن اشاره به این که پلیس موظف است یک ساعت پس از بازداشت خلافکاران را آزاد کند، گفت: «بعد ولی این خاطیان دوباره به خیابان می‌روند و دست به ارتکاب جرم می‌زنند. وندت از وضعیت پناهجویانی که “ساعت ۳ صبح مست و لایعقل در این خیابان و آن میدان ولو هستند”، انتقاد کرد و گفت:«در “اقامت‌گاه‌های بسته” مسئولان با تجربه می‌توانند با اجرای برنامه‌های آموزشی، تربیتی و ورزشی، آینده‌ی بهتری برای جوانان تدارک ببینند.» او از این که “رفع و رجوع کثافت‌کاری‌های مهاجرت” به عهده‌ی ماموران پلیس گذاشته شده، ابراز نارضایتی کرد.

منبع:DW

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا