اخبار ایران

تصویب رای پارلمان اروپا در قرار گرفتن سپاه در لیست تروریست

پارلمان اروپا سازمان سپاه را با ۵۹۸ رای مثبت از مجموع ۶۳۸ رای در لیست تروریست قرار داد.

در نتیجه نشست پارلمان اروپا برای تصمیم‌گیری به جهت قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی، از مجموع ۶۳۸ رای، ۵۹۸ نماینده رای مثبت، ۹ نماینده رای منفی و ۳۱ نماینده رای ممتنع دادند که نتیجه این رای‌گیری منجر به قرار گرفتن سازمان سپاه در لیست تروریستی شد.

مردم ایران پس از اعلام نتایج رای‌گیری، جشن بزرگی را در خیابان‌ها برگزار کردند. علی‌الخصوص مردم سقز که شهر ژینا (مهسا امینی) است، در شب گذشته با شوق بیشتری این جشن را برگزار کردند. مردمی که به وقتش یک‌دل برای حق‌خواهی و اعتراض به خیابان‌ها می‌آیند، به وقتش هم شادی می‌کنند. گویا این مردم، رسم انقلاب کردن را سال‌هاست که می‌دانند.

در مهاباد نیز مردم به خیابان‌ها آمده و با رقص کُردی شادی خود را نسبت به قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی نشان داده و جشن گرفتند.

در بسیاری از شهرهای دیگر نیز مردم شادی خود را از این اتفاق نشان دادند. هیچ زمانی در طول این ۴۳ سال اسارت توسط رژیم جمهوری اسلامی، مردم اینگونه شاد نبودند که پس از قرار گرفتن سازمان سپاه در لیست تروریستی این‌چنین شادی کردند. نیروهای امنیتی سپاه که به اصطلاح باید حافظ امنیت مردم باشند، امروز در کل دنیا به عنوان تروریست شناخته شد.

انقلاب مردمی زین پس، به روزهای سرنوشت ساز خود نزدیک می‌شود. مردم ایران در این مسیر با قدم‌های کوچک و بزرگ، شانه به شانه حرکت کرده و تا رسیدن به هدف و پیروزی خسته نشده بلکه ادامه می‌دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا