اخبار ایران

مانور مشترک دریایی ایران، چین و روسیه آغاز شد

ایران، چین و روسیه روز جمعه اول بهمن مانور مشترک دریایی‌شان را در اقیانوس هند آغاز کردند. این رزمایش سه روز ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده که روز جمعه ۲۱ ژانویه (اول بهمن) مانور مشترک دریایی ایران، روسیه و چین در آب‌های اقیانوس هند آغاز شده است.

بنا بر این گزارش، تهران اعلام کرده در این مانور ۱۱ یگان نیروی دریایی و سه یگان نیروی دریایی سپاه پاسداران شرکت دارند. همچنین سه یگان از روسیه و دو یگان نیروی دریایی چین هم در این مانور سه روزه شرکت می‌کنند.

این رزمایش در منطقه‌ای به وسعت ۱۷ هزار کیلومتر مربع برگزار می‌شود. در پایان سال ۲۰۱۹ نیز این سه کشور مانور دریایی مشترک دیگری در خلیج عمان و اقیانوس هند برگزار کردند.

دریادار دوم مصطفی تاج‌الدینی سخنگوی رزمایش به خبرگزاری مشرق گفته این سومین رزمایش مرکب است که با حضور کشورهای ایران، چین و روسیه برگزار می‌شود و در آینده نیز ادامه خواهد داشت. این فرمانده نظامی پیام این مانور را “صلح و دوستی” اعلام کرده است.

رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین در حالی برگزار می‌شود که ابراهیم رییسی رییس جمهوری ایران در روسیه به سر می‌برد. هم‌زمان چین و روسیه در کنار کشورهای آلمان، بریتانیا و فرانسه در وین در حال گفت و گو با ایران برای بازگشتن به توافق اتمی برجام هستند.

 

منبع: DW

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا