اخبار ایران

غارت مردم تحت عنوان مالیات

دولت جمهوری اسلامی در قبض‌های انرژی مبلغی را از مردم تحت عنوان مالیات مطالبه می‌کند.

به موجب قانون مالیات بر ارزش افزوده برای عرضه کالاها و ارائه خدمات در ایران، پس از محاسبه میزان مصرف انرژی و اضافه شدن مبلغ عوارض شهرداری و مبلغ جزئی به عنوان آبونمان به آن، مبلغی به دست می‌آید که مجدد به آن ۹ درصد به عنوان مالیات بر ارزش افزوده اضافه شده و عدد به دست آمده مبلغ قابل پرداخت به دولت می‌باشد.

ویدیویی توسط شهروندان در صفحات مجازی منتشر شده که گویای دریافت مالیات بیش از حد تعیین شده، در قبوض مصرفی به مشتری ارائه می‌شود که گویای غارت اموال مردم از طریق قبوض مصرفی هستند.

اکثر مردم توجهی به مبالغ نوشته شده در قبوض مصرفی ندارند و بلافاصله بخاطر نگرانی از قطع نشدن انرژی، اقدام به پرداخت قبوض می‌کنند. در صورتی که با کمی دقت می‌توانند متوجه شوند که دولت چه مبالغ هنگفتی را به بهانه‌های مختلف در همین قبوض مصرفی از ۸۰ میلیون ایرانی دریافت می‌کند.

در این ویدیوی منتشر شده، شهروند اعلام می‌کند حدود ۵۰۰ هزار تومان اضافه برای مصرف گاز باید پرداخت کند.

این شهروند در پیام منتشر شده می‌نویسد خودتان حساب کنید. ۹۰ درصد فیش‌های مصرفی بصورت الکترونیکی برای مصرف کنندگان ارسال می‌شود و مشخص نیست در پشت پرده چگونه حساب و کتاب انجام می‌دهند.

بهترین راه برای ورشکست کردن دولت، نپرداختن قبوض است. اگر به مدت شش ماه همه مشترکین از پرداخت امتناع کنند، دولت با کسری بودجه سنگینی مواجه خواهد شد. دولت هم کشور ورشکسته نمی‌خواهد پس مجبور است برود، این مسئله مستلزم اتحاد بین مردم است که همگی با هم این اقدام را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا