پناهندگی و مهاجرتحقوق بشر

فاجعه تجاوز جنسی به کودکان در اردوگاه کاله در فرانسه!

هفت پسر بین ۱۴ تا ۱۶ سال  در شش ماه گذشته،در اردوگاه جنگل واقع در فرانسه بر  اثر تجاوز جنسی دچار آسیب دیدگی شده اند.

مورد تجاوز قرار گرفتن پسران نوجوان در اردوگاه جنگل بندر کاله واقع در فرانسه،امدادگران ادعا کرده اند بیش از هرچیزی نبود اقدامات کافی جهت  حفاظت کودکان و نوجوانان پناهجو  نگران کننده است که خطرات ناشی از آن در تمام اروپا  پس از موج پناهجویی محسوس میباشد.

 نشریه بریتانیایی ایندی پندنت در گزارشی گفته است:یکی از داوطلبان ارایه خدمات پزشکی برای پناهجویان ساکن در اردوگاه موسوم به جنگل گفته است:هفت پسر بین ۱۴ تا ۱۶ سال  در شش ماه گذشته،بر  اثر تجاوز جنسی دچار آسیب دیدگی شده ، تحت در من قرار گرفته اند!

همچنین وی در ادامه گفته است از ۷ مورد ذکر شده ۴ مورد از پسران نیاز به انجام عمل جراحی داشته اند،که تنها یک مورد از آنها حاضر به حضور در بیمارستان و اینکه تحت مداوا قرار گیرد شده است،با اینحال سه مورد دیگر به خاطر ترس و شرم از اینکه مورد آزار جنسی قرار گرفته اند حاضر به انجام عمل جراحی نشده اند.

از اضافه کرد:من خودم سه فرزند پسر دارم و خودم را جای والدین این بچه ها میگذارم  خیلی دردناک است که آنها جهت حفظ جان خود مهاجرت کرده اند  و پدر و مادر آنها تصور میکنند جای فرزندشان  امن است ولی در اروپا این غیر قابل قبول است،که به یک کودک تجاوز شود کودکان بدون همراه با توجه به سن پایین همواره  آسیب پذیر هستند و ممکن است،آسیب پذیری به خاطر استثمار و یا آزار جنسی تشدید شود.

یوروپل، سازمان اجرایی  قانون اتحادیه اروپا، نیز ابراز نگرانی  به خاطر  سوء استفاده جنسی از  کودکان پناهنده بدون همراه در سراسر اروپا کرده،این در حالی است که در ماه ژانویه، یک مقام ارشد یوروپل تخمین زده است ۱۰ هزار  کودک پناهجوی  بدون  همراه در اروپا مفقود شده اند.

داوطلبان کمک به پناهجویان مستقر در کاله گزارشهای تاسف باری از سواستفاده های جنسی داده اند ،همچین اضافه کرده اند که دولت فرانسه برای  طبقه بندی این اردوگاه جهت حفاظت از کودکان سر باز میزند که این خود تبدیل به یک بحران انسانی شده است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا