اخبار ایران

یک فعال کارگری اهل سنندج به زندان مرکزی این شهر منتقل شد

خلیل کریمی، از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و فعال کارگری شهر سنندج، برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، خلیل کریمی، از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز دوشنبه اول مهر در پی مراجعه به شعبه ۴ اجرای احکام دادگاه انقلاب سنندج بازداشت و برای سپری کردن حکم دو ماه زندان خود به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

بر اساس اخبار منتشر شده، خلیل کریمی در تاریخ ۱۴ تیر ۹۷ با مراجعه به شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام به دلیل شرکت در مراسم روز جهانی کارگر» و «حمایت از کمپین نه به اعدام رامین حسین پناهی» تفهیم اتهام شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران می‌گوید جلسه رسیدگی به اتهامات آقای خلیلی در تاریخ ۱۹ شهریور سال گذشته توسط قاضی حسین سعیدی ریاست شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج برگزار و این فعال کارگری در تاریخ ۲۶ آبان ۹۷ از سوی دادگاه انقلاب سنندج به یک سال زندان محکوم و حکم صادره در تاریخ اول دی ماه همان سال به او ابلاغ شد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی اتحادیه آزاد کارگران، حکم یک سال زندان صادر شده برای این فعال کارگری از سوی شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به دو ماه کاهش یافت و این حکم در تاریخ ۱ مرداد ۱۳۹۸ به این فعال کارگری ابلاغ شده بود.

ناهید خداجو یکی دیگر از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران بود که روز جهانی کارگر به همراه تعداد دیگری از فعالان کارگری و روزنامه‌نگار در مقابل مجلس بازداشت و پس از ۳۳ روز بازداشت در تاریخ ۱۳ خرداد با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

ایالات متحده بارها برخورد امنیتی ایران با کارگران را محکوم کرده است. وزارت خارجه آمریکا چندی پیش در پیامی گفته بود که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.

 

منبع: صدای آمریکا

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا