اخبار ایران

عفو بین‌الملل خواستار آزادی «فوری» بهنام موسیوند، زندانی سیاسی، شد

در پی انتقال بهنام موسیوند به بیمارستانی خارج از زندان اوین به دلیل بدحالی ناشی از اعتصاب غذا، عفو بین‌الملل، روز چهارشنبه هفتم اردیبهشت، خواستار آزادی فوری این زندانی سیاسی شد.

این سازمان حقوق بشری تأکید کرده که بهنام موسیوند به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری خود در حبس «ناعادلانه» به سر می‌برد و «مقامات ایران باید او را فوراً آزاد کنند».

آقای موسیوند در ۳۰ فروردین به دلیل امتناع از زدن دستبند و پابند برای دریافت خدمات درمانی خارج از زندان مورد ضرب و شتم مأموران قرار گرفته بود و از آن زمان در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

پایگاه خبری هرانا روز گذشته این گزارش به نقل از منابع مطلع گزارش داد که بهنام موسیوند دچار مشکلات جدی در دستگاه گوارش و آنزیم‌های کبدی شده است.

مشخص نیست این زندانی سیاسی به کدام بیمارستان منتقل شده و ‌هم‌اکنون در چه شرایطی به سر می‌برد.

به دنبال اعتصاب غذای آقای موسیوند گزارش‌هایی از وضعیت وخیم جسمانی او در روزهای گذشته منتشر شده بود.

این کنشگر مدنی در شهریور ۱۳۹۸ از سوی دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام‌هایی چون «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» در مجموع به شش سال حبس قطعی محکوم شد.

دادگاه تجدیدنظر نیز این حکم را عیناً تأیید کرد. با این حال، با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، یعنی مجازات اشد، پنج سال از آن قابل اجرا خواهد بود.

 

منبع:‌ رادیو فردا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا