This page was exported from اف سی ان ان [ https://fcnn.com ]
Export date: Mon May 20 17:52:16 2019 / +0000 GMT

غم هجران، درد آوارگی، طعم تلخ مرگ
محمدرضا جوان 19 ساله ایی که در ایران قلب خود را به عیسی مسیح سپرد تا زندگی نوین و مقدس خود را شروع کرده و به خداوند خود پایبند باشد، در تاریخ 2019/04/07 در سخت ترین و ناعادلانه ترین شرایط جان سپرد و نزد معبود خود شتافت.


به گزارش خبرگزاری اف سی ان ان، محمدرضای جوان مدتی قبل و پس از ایمان به عیسی مسیح، در ایران مورد آزار و اذیت و تهدید قرار گرفته، شبانه و بصورت غیرقانونی مجبور به ترک خاک کشور خویش گردید.

در این میان متاسفانه در مسیر تردد از مرز بوسنی دستگیر شده و بطور موقت اجازه توقف را دریافت میکند. لیکن نامبرده بدلیل نداشتن مکان گرم، وارد ساختمانی در حال ساخت شده تا شب را در آنجا بسر برد. نیمه های شب بیدار شده تا از ساختمان بیرون رود که بدلیل تاریک بودن محدوده، در چاله آسانسور سقوط کرده، دچار شکستگی کتف و پا و نیز ضربه مغزی می‌شود.

شایان ذکر است با وجود عدم بهبودی محمدرضا، بنظر میرسد با قصور کادر پزشکی بیمارستان، او را به بخش عادی بیمارستان منتقل کرده که در آنجا نیز حتی با وجود پرداخت هزینه ها توسط کلیسا، بدلیل محدودیت امکانات پزشکی، متاسفانه جوان نامبرده بعد از اندک زمانی فوت می کند.

با اندکی تامل و تفکر در این ماجرا که شاید هر روزه برای صدها و شاید هزاران نفر پناهنده در این مسیر رخ می دهد، می توان گفت که دولت جمهوری اسلامی نقش بسیار بسزایی در این آوارگی و مرگ نابهنگام دارد.

همانطور که همواره سالیان متمادی دیده و شنیده ایم، این دولت به مسیحیان و سایر اقلیت های مذهبی بسیار فشار وارد کرده و اغلب آنان را اعدام یا زندان یا در تبعید و یا در محرومیت از حداقل حقوق اجتماعی قرار داده و در واقع از درون آنان و خانواده هایشان را متلاشی کرده است. این نوع از تضییع حقوق بشر تنها در ایران به این شدت مشاهده می‌شود و آنان بایستی حداقل بر اساس قانون اساسی خود نوشته شان، پاسخگوی مجامع بین المللی باشند. چرا که آزادی بیان و عقیده و مذهب را در نوشتار پذیرفته اما عملا رفتار و عملکردی کاملا مغایر را اجرا می کنند.

در نهایت جامعه مسیحیان فارسی زبان در کلیسای 222، ضمن همدردی با این خانواده عزیز، مصیبت وارد آمده به این جوان 19 ساله را به ایشان تسلیت گفته و از خداوند زنده برای آنان آرامش و تسلی حقیقی را خواهان است.

  
Post date: 2019-05-09 12:13:00
Post date GMT: 2019-05-09 11:13:00
Post modified date: 2019-05-09 13:38:31
Post modified date GMT: 2019-05-09 12:38:31
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com