اخبار ایران

گوهر عشقی در سالروز بازداشت ستار بهشتی: فکر نمی‌کردم بچه من را چهار روزه می‌کشند

بنیاد ستار بهشتی همزمان با سالروز بازداشت او ویدئویی از گوهر عشقی، مادر این وبلاگ‌نویس جانباخته در بازداشتگاه، منتشر کرده است.

در این ویدئو که در اینستاگرام بنیاد ستار بهشتی منتشر شده، خانم عشقی از روز بازداشت فرزندش روایت می‌کند و می‌گوید که به او گفته بودند ستار را به تهران می‌برند و «توی صورتش خندیدم که فکر نکند ناراحت هستم. پشت سرش آب ریختم. فکر می‌کردم بچه‌ام برمی‌گردد. فکر نمی‌کردم بچه مرا چهار روزه می‌کشند».

خانم عشقی می‌گوید مأمورانی که برای بازداشت فرزندش به خانه مسکونی او رفته بودند، آنها را مسخره می‌کردند و وقتی او درباره مجوز ورود به خانه سوال کرده، به او اسلحه نشان داده‌اند.

او همچنین در این ویدئو خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای می‌گوید که از روزی که سرکار آمده «مملکت» را «ویران» کرده است.

ستار بهشتی در سال ۱۳۹۱ به دلیل انتشار مطالب انتقادی از جمهوری اسلامی در وبلاگ خود توسط پلیس امنیت سایبری بازداشت شد و بر اثر آسیب‌های ناشی از شکنجه در طول بازداشت، جان خود را از دست داد.

دادگاه مرگ ستار بهشتی را «قتل شبه عمد» تشخیص داد و قاتل او را که از مأموران نیروی انتظامی بود، به سه سال زندان محکوم کرد.

در حکم نهایی دادگاه‌، اکبر تقی‌زاده، مأمور پلیس فتای نیروی انتظامی و متهم اصلی پرونده قتل ستار بهشتی به سه‌سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال اقامت اجباری در برازجان محکوم شد.

مادر ستار بهشتی و وکیل مدافع او که معتقدند در این واقعه قتل عمد رخ داده و در اعتراض به «شبه عمد» دانسته شدن قتل ستار بهشتی، در‌ آن دادگاه شرکت نکردند.

پس از مرگ ستار بهشتی، ۴۱ زندانی سیاسی زندان اوین در نامه‌ای شهادت دادند که او در روزهای ۱۰ و ۱۱ آبان در بند ۳۵۰ زندان اوین بوده، در حالی‌ که به شدت شکنجه شده بود و آثار شکنجه‌های مختلف بر تمام بدنش مشخص بوده است.

 

منبع: رادیو فردا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا