This page was exported from اف سی ان ان [ https://fcnn.com ]
Export date: Mon Oct 23 2:10:59 2017 / +0000 GMT

آوای جهانی هنر از تاریک ترین راهروهای ایران
احسان.ش. اف سی ان ان:او به حاشیه مشغول نمی شود.آرام و بی صدا کارش را می کند و به قولی می گوید: «من فیلم می سازم تا اکران شود و مردم ببینند، بقیه حاشیه و بی اهمیت است.»


و دیروز همه هنردوستان و دلباختگان عرصه فرهنگ ایران شاهد بودند که «فروشنده»اصغر فرهادی با اکران در بزرگترین میدان لندن پیام صلح سرزمینمان را به وسیع ترین بخش مخاطبان در سراسر دنیا انتقال داد.


پیامی که نشان داد هنرمند ایرانی حصار و سانسور جلودارش نیست. تا جایی که موفق می شود درد هموطنانش را از ورای  پر پیچ و تاب ترین دالانهای تولید هنر در کشور به گوش دنیا برساند.


اصغر فرهادی و دیگر هنرمندان تاثیر گذار در تولید فیلم فروشنده روز گذشته تنها جایزه اسکار را نبردند بلکه به دنیا ثابت کردند که ایرانی صلح طلب است و در برابر هر گونه تضییع حقوق انسانی قد علم می کند.


فرهادی به امریکا سفر نکرد و در مراسم اسکار حضور نیافت اما نمایندگانی سند افتخار ایران در این مراسم را دریافت کردند که در کشور ترامپ رییس جمهور امریکا شایستگی خود را برای جامعه بشری به اثبات رسانیده اند.


 اصغر فرهادی، انوشه انصاری و پروفسور فیروز نادری را به نمایندگی از خود و فیلم «فروشنده» برای شرکت در هشتاد و نهمین مراسم اسکار معرفی کرد.


انوشه انصاری، متولد ایران (مشهد) سال ۱۳۴۵، اولین زن ایرانی فضانوردی‌ست که به فضا رفته است. او همچنین چهارمین گردشگر فضایی‌ست که هزینه سفر به فضا را خود پرداخت کرده است.


او در حال اخذ کارشناسی ارشد در رشته نجوم از دانشگاه سوینبورن (است.


دریافت جایزه ویژه بنیاد ملی زنان پیشگام در کار، دریافت جایزه کارآفرینی دانشگاه جرج میسون، دریافت جایزه دانش‌آموخته ممتاز و برگزیده دانشگاه جرج واشنگتن و دریافت جایزه سال ناحیه جنوبی کار آفرینی ارنست و یانگ از جمله افتخارات این زن ایرانی است.


پروفسور فیروز نادری دیگر ایرانی صاحب نام در جهان، متولد ایران (شیراز) ۱۳۲۵ است. او مدیرکل اکتشافات منظومهٔ خورشیدی در ناسا و معاون پیشین مدیرکل تنظیم راهبردهای آزمایشگاه پیش‌رانش جت در ناسا (NASA) است.


نادری اکنون هم در سمت های مختلفی ایفای نقش می کند که عهده داری  مسئولیت طراحی چشم‌انداز راهبردی پنج تا ۲۰ ساله JPL و مدیریت پژوهش‌های روباتیک منظومه خورشیدی ناسا از این جمله است.در سال گذشته ریز سیاره‌ای به نام پروفسور نادری در ناسا، ثبت شده است.


با توجه به این افتخار آفرینی ها که در دنیا آوازه ایرانیان را بلند کرده و اینک هم اصغر فرهادی از سردمداران آن است، چه اهمیتی دارد که سران حکومت واکنشی در این باره نداشته باشند.آنان به این باور رسیده اند که مردم را در کنار خود ندارند و پایه های حفظ قدرتشان به لرزه افتاده است. از این رو تهمت سیاسی بودن افتخار آفرینی های ایرانیانی چون فرهادی را دستاویز می کنند تا ارتجاع توجیه پذیر شود.


شکی نیست که هنرمندان ایرانی ، این پیام آوران صلح و دوستی باز هم در دنیا خواهند درخشید و نام ایران باز هم زینت بخش عرصه هنر جهان خواهد شد بدون آنکه بی تفاوتی و تنگ نظری های سران رژیم جمهوری اسلامی بتواند مانعی قلمداد شود.


آنان غافل هستند که برکت خدا همواره نصیب قوم برگزیده اش خواهد بود و امروز شاهد هستیم که زمان ایران و ایرانی فرا رسیده است.آمینPost date: 2017-02-28 10:30:20
Post date GMT: 2017-02-28 10:30:20
Post modified date: 2017-02-28 10:30:20
Post modified date GMT: 2017-02-28 10:30:20
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com