اخبار ایران

کشته شدن دو نوجوان ۱۶ ساله در کامیاران و شیراز

رضا کاظمی و ماهک هاشمی دو جوان ۱۶ ساله‌ای هستند که در کامیاران و شیراز بر اثر اصابت گلوله جنگی و ضربات باتوم به سر، جان خود را از دست دادند.

در پی اعتراضات سراسری اخیر ایران، ماموران امنیتی جمهوری اسلامی جان دو نوجوان دیگر را گرفتند. رضا کاظمی ۱۶ ساله در اعتراضات هفته گذشته در منطقه موچش از توابع کامیاران، مورد اصابت گلوله جنگی قرار گرفته بود و بعد از شلیک گلوله در حالیکه غرق در خون بود، گوشه خیابان رها شد. طبق گزارش منابع حقوق بشری، رضا کاظمی پس از شش روز بستری بودن در بیمارستان، روز گذشته (یکشنبه ۶ آذر) جان خود را از دست داد.

همچنین ماهک هاشمی روز پنجشنبه (۳ آذر) مورد حمله ماموران نیروی امنیتی قرار گرفته و بر اثر ضربات باتوم، جان خود را از دست داده است. پیکر بی‌جان او پس از گرفتن پول زیاد، به خانواده‌اش تحویل داده شد. خانواده ماهک تحت فشار نیروهای حکومتی قرار گرفتند که خبر کشته شدن او را اطلاع‌رسانی نکنند.

به نقل از گزارش یک شاهد عینی، به یک طرف سر ماهک ضربه‌های شدیدی وارد شده، تا حدی که نیمی از صورت او کاملا کبود بوده است.

پیکر ماهک هاشمی روز شنبه ۵ آذر در بندر کنگان بوشهر به خاک سپرده شد و مراسم سوم و هفت او بطور همزمان روز گذشته (یکشنبه ۶ آذر) برگزار شد.

مرگ این دو نوجوان ۱۶ ساله در حالی تایید شد که تاکنون بیش از ۶۰ کودک در اعتراضات ایران کشته شده‌اند. در حالیکه یونسکو کشتن افراد زیر ۱۸ سال را در ایران محکوم کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا