اف سی ان ان
https://fcnn.com/?p=7090
Export date: Mon May 20 17:16:44 2019 / +0000 GMT

بحران پناهجویی؛ قطع کمک‌های آمریکا به کشورهای آمریکای مرکزی




با عمیق‌تر شدن بحران پناه‌جویانی که از کشورهای امریکای مرکزی به آمریکا مهاجرت می‌کنند، رئیس جمهور آمریکا کمکها به سه کشور السالوادور، گواتمالا و هندوراس را قطع کرد. ترامپ هم‌چنین تهدید به بستن مرز مکزیک کرد.






ایالات متحده آمریکا کمک‌های خود به سه کشور آمریکای مرکزی، السالوادور، گواتمالا و هندوراس را قطع می‌کند. وزارت خارجه آمریکا  این خبر را  روز شنبه ۱۰ فروردین (۳۰ مارس) یک روز بعد از اینکه دونالد ترامپ گفت این سه کشور کاروان‌های پناه‌جویی برای ورود به آمریکا ایجاد کردهاند، به سی.ان.ان اعلام کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گفت: «ما به آنها ( کشورهای السالوادور، گواتمالا و هندوراس) پول زیادی می پردازیم و دیگر این پول را به آنها نخواهیم داد. زیرا آنها هیچ کاری برای ما نمی‌کنند.»

یک سخنگوی وزارت خارجه امریکا به سی ان ان گفت: «در راستای دستور رئیس جمهور، ما برنامه‌های کمک مالی به کشورهای السالوادور، گواتمالا و هندوراس که با عنوان مثلث شمالی شناخته می‌شوند را قطع کرده‌ایم. در این رابطه با کنگره هم هماهنگ خواهیم کرد.»

دولت هندوراس روز شنبه به این اقدام واکنش نشان داد و "سیاست‌های متناقض" آمریکا را نکوهش کرد.

مقامات هندوراس اعلام کردند به همکاری با السالوادور و گواتمالا برای ارائه راهکارهایی برای مثلث شمالی ادامه می‌دهند، این درحالی است که این مقامات معتقدند اختلافات داخلی در مورد همکاری‌های بین‌المللی حل شده‌اند.

 

در توئیتی  در ماه اکتبر ترامپ از اینکه این کشورها مانع مهاجرت شهروندانشان به خروج از کشور و ورود غیرقانونی به خاک آمریکا نمی‌شوند،  شکایت  وتهدید کرده بود کمک‌های آمریکا به مثلث شمالی را به شدت کاش داده یا قطع می‌کند.

کارشناسان اما بر این نظرند که قطع کمک‌های مالی به سه کشور آمریکای مرکزی موجب افزایش مهاجرت از این کشورها به ایالات متحده خواهد شد.

 تهدید به بستن مرز مکزیک

دونالد ترامپ روز جمعه گفت احتمال زیادی وجود دارد که او در هفته پیش‌رو گذرگاه‌های مرزی آمریکا با مکزیک را ببندد. این در حالی است که خیل پناه‌جویان از کشورهای آمریکای مرکزی از طریق مرز مکزیک وارد ایالات متحده می‌شوند.

 

منبع: DW
Post date: 2019-04-01 10:56:01
Post date GMT: 2019-04-01 09:56:01

Post modified date: 2019-04-01 10:56:01
Post modified date GMT: 2019-04-01 09:56:01

Export date: Mon May 20 17:16:44 2019 / +0000 GMT
This page was exported from اف سی ان ان [ https://fcnn.com ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com