اخبار مسیحیان ایرانیایران

جیسون رضاییان و سعید عابدینی آزاد شدند

به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان و به نقل از  خبرنگار قضایی فارس، لحظاتی قبل و پس از صدور حکم آزادی ۴ زندانی دو تابعیتی، جیسون رضاییان و سعید عابدینی (کشیش ایرانی) از زندان آزاد شدند.

ساعتی قبل دادستان تهران خبر از آزادی ۴ زندانی دو تابعیتی داده بود.

این در حالی است که احتمال داده می‌شود امیر میرزا حکمتی که به اتهام جاسوسی در ایران دستگیر شده بود نیز جزء آزادشدگان باشد.

به گزارش خبرگزاری قوه قضاییه ایران به نقل از دادستان تهران چهار زندانی دوتابعیتی در ایران آزاد شده‌اند.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران گفته است: “در راستای مصوبات شورای عالی امنیت ملی ایران و مصالح کلی نظام چهار زندانی ایرانی دو تابعیتی ظرف روز جاری در چهارچوب مبادله زندانیان آزاد شدند”.

به گفته تلویزیون دولتی ایران جیسون رضاییان، روزنامه‌نگار ایرانی-آمریکایی که بیش از یک سال در ایران زندانی بود، از جمله افراد آزادشده است.

خبرگزاری فارس گزارش داده که علاوه بر آقای رضاییان، سعید عابدینی، کشیش ایرانی-آمریکایی هم جزو آزادشدگان است.

روزنامه واشنگتن‌پست در واکنش به خبر آزادی خبرنگارش، جیسون رضاییان، گفته امیدوار است این خبر درست باشد، اما هنوز خبری رسمی درباره این موضوع دریافت نکرده است.

وکیل مدافع امیر میرزایی حکمتی شهروند دیگر ایرانی-آمریکایی که به اتهام جاسوسی زندانی است به خبرگزاری تسنیم گفته است که: “صبح امروز موکلم تماس گرفت و گفت قوه‌ قضائیه او را احضار کرده است”.

سعید عابدینی، امیر حکمتی، جیسون رضاییان و سیامک نمازی چهار ایرانی-آمریکایی هستند که در ایران زندانی شده‌اند.

خبر آزادی چهار زندانی دو تابعیتی در حالی منتشر شده است که انتظار می‌رود تا ساعاتی دیگر آغاز مرحله اجرای توافق هسته‌ای ایران در وین با حضور وزرای خارجه ایران و آمریکا اعلام شود.

کسری ناجی، خبرنگار اعزامی بی‌بی‌سی به وین می‌گوید دوازده ایرانی در آمریکا به اتهام “دور زدن تحریم‌ها” زندانی هستند و گفته شده هفت نفر از آنها قرار است آزاد شوند ولی هنوز این خبر تایید نشده است.

مقام‌های ایران بارها به صورت صریح یا تلویحی نسبت به تبادل آقای رضاییان و سایر آمریکایی‌های زندانی در ایران، با ایرانیان زندانی در آمریکا که در ارتباط با نقض تحریم های این کشور محبوسند، ابراز تمایل کرده‌ بودند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا