اخبار ایران

استان گلستان؛ آزار یک کودک دارای معلولیت توسط والدین/ ثبت ۲۸۹ مورد کودک آزاری از ابتدای سال

معاون اجتماعی بهزیستی استان گلستان از آزار و اذیت یک کودک دارای معلولیت شدید ذهنی و جسمی توسط والدینش خبر داد. به گفته وی از ابتدای سال تاکنون ۲۸۹ مورد کودک آزاری به مراکز اورژانس اجتماعی استان گلستان گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، معاون اجتماعی بهزیستی گلستان از مورد آزار و اذیت قرار گرفتن یک کودک دارای معلولیت شدید ذهنی و جسمی توسط والدین خود خبر داد.

مریم معصومی در این خصوص عنوان کرد: در پی گزارش یک فقره کودک آزاری توسط دهیار یکی از روستا‌های شرق گلستان در با تماس خط ۱۲۳، نیروهای اورژانس اجتماعی به محل مربوطه اعزام شدند.

معصومی ادامه داد: این کودک که دارای معلولیت شدید ذهنی و جسمی است، توسط والدین خود که مصرف کننده مواد مخدر هستند مورد آزار قرار گرفته بود.

معاون اجتماعی بهزیستی گلستان اظهار داشت: نیروهای اورژانس اجتماعی با هماهنگی دادستانی نسبت به دریافت حکم قضایی انتقال کودک اقدام کرده و نهایتا کودک مذکور به مراکز بهزیستی برای اقدامات بعدی تحویل داده شده است.

وی همچنین در خصوص تعداد کودک آزاری های گزارش شده به مراکز اجتماعی طی بازه زمانی امسال در استان گلستان، خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲۸۹ مورد کودک آزاری به مراکز اورژانس اجتماعی گزارش شده که با ورود کارشناسان منجر به کاهش و یا پیشگیری از آسیب‌های ثانویه برای کودک شده است.

 

منبع: هرانا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا