اخبار ایران

نصب نرم‌افزار جاسوسی L3MON بر روی گوشی‌های موبایل معترضان

به تازگی گزارشی در صفحات مجازی منتشر شده است که مامورین امنیتی پس از بازداشت معترضین، بر روی گوشی‌های آنها نرم‌افزار جاسوسی به نام L3MON نصب می‌کنند. همچنین عزیزانی از شهرهای مختلف اعلام کردند که گوشه بالایی صفحه موبایل‌هایشان، یک میکروفون کوچیک قرار گرفته است. بدون آنکه خودشان این کار را انجام داده باشند و حتی بدانند که چیست.

این نرم‌افزار یک تهدید امنیتی برای معترضان خواهد بود؛ زیرا بعد از نصب این نرم‌افزار، گوشی از راه دور قابل کنترل بوده و تبدیل به یک ابزار جاسوسی می‌شود.

در گام اول امکان ردیابی به صورت زنده فراهم میشود. هر لحظه توانایی ردیابی مکانهایی که مردم به آنها مراجعه کرده و یا در حال تردد در آنجا هستند، وجود دارد.

بلافاصله پس از نصب این نرم‌افزار بر روی گوشی، کل لیست مخاطبان بر روی سرور مرکز کنترل کپی می‌شود.

چرا باید نگران کپی شدن لیست مخاطبانتان باشید؟

تصور کنید مخاطبی که ذخیره کرده‌اید در لیست مخاطبان دوستِ دوست شما نیز، که دستگیر شده است وجود دارد. در نهایت اگر نگاهی کلی به این داده‌ها داشته باشید متوجه خواهید شد که ماموران به تمامی ارتباطات بین مخاطبان و دوستان شما پی خواهند برد. همچنین می‌توانند از طرف شما بدون آنکه باخبر شوید، به دوستانتان پیامک ارسال کنند.

مهمترین بخش ماجرای هک‌هایی که اخیرا انجام شد، هک سرویس نوتیفیکیشن و سرویس‌های پیامکی بود.

تصور کنید که آنها هر لحظه به لیست پیامک‌های شما دسترسی دارند و می‌توانند به مخاطبان شما پیامک ارسال کرده و آنها را تهدید کنند.

گوشی شما یک ابزار شنود است

امکان رکورد صداهای اطراف شما و ارسال آنها به سرور شنود اطلاعات وجود دارد. این یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های این نرم افزار است. پس در لحظه‌های اولیه پس گرفتن گوشی خود، از تماس یا صحبت با دوستان خود خودداری کنید.

اقدامات لازم بعد از دریافت گوشی موبایل از ماموان امنیتی چیست؟

گوشی را خاموش کنید. وقتی در شرایط خوبی قرار گرفتید، گوشی را روشن کنید و به دنبال پکیجی به اسم l3mon.etechd.com در لیست سرویس‌های بک‌گراند گوشی خود بگردید. اگر آن را پیدا کردید و یا چیز غیرعادی دیگری در لیست مشاهده کردید، فورا آن را حذف کنید. اگر هم دانش فنی لازم را ندارید، گوشی را در حالت خاموش به یکی از دوستان فنی خود بدهید تا آن را بررسی کند.

لطفا این اطلاعات را با اطرافیانتان به اشتراک بگذارید تا همه مردم آگاه باشند.

هر وقت به بهانه امنیت، آزادی شما را بگیرند، آن موقع نه امنیت دارید و نه آزادی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا