اخبار ایران

۲۲۷ نفر از نمایندگان مجلس، از قوه قضائیه خواستار اعدام معترضان شدند

۲۲۷ نفر از نمایندگان مجلسه طی نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه، خواستار اعدام هر چه سریعتر معترضان که به محاربه محکوم هستند، شدند.

در بیانیه‌ای که روز گذشته در جلسه علنی مجلس خوانده شد، مردم معترض ایران به داعش تشبیه شدند. مردمی که در طی این دو ماه اخیر، به حق‌خواهی از خون مهسا امینی و دیگر عزیزان کشته شده در اعتراضات به خیابان‌ها آمدند، مور ضرب و شتم، بازداشت، سرکوب و کشته شدن توسط نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی قرار گرفتند. مردمی که با دست خالی برای حق‌خواهی به خیابانها آمدند، امروز لقب داعش به آنها داده شده است.

دقیقا هم‌زمان با چهلم مهسا امینی که اعتراضات گسترش پیدا کرد، واقعه متروپل و حمله تروریستی در شاهچراغ شیراز نیز رخ داد که تیراندازی مرگباری را در پی داشت. جمهوری اسلامی نیز ادعا کرد که این حمله تروریستی کار داعش بوده است؛ اما همه مردم ایران با مقایسه این وقایع با واقعه سینما رکس در قبل از انقلاب، این حمله‌ها را کار حکومت جمهوری اسلامی دانسته که برای بدنام کردن معترضین انجام داده است.

از شروع اعتراضات تاکنون، نه تنها ایران بلکه تمام دنیا شاهد جنایات جمهوری اسلامی علیه معترضان بوده است. همچنین طبق گزارش‌های سازمان‌های حقوق بشری، بیش از سیصد نفر از معترضان بر اثر سرکوب خشونت‌بار نیروهای حکومتی جان خود را از دست داده‌اند؛ این در حالیست که آقای قالیباف مدعی شد که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، از سلاح گرم برای سرکوب معترضین استفاده نمی‌کنند تا مردم آسیبی نبینند.

نکته اینجاست! پس این همه مردمی که بیگناه و در راه حق کشته شدند، با کدام سلاح به قتل رسیدند. شلیک‌هایی که از فاصله نزدیک به مردم شده توسط چه کسانی رخ داده است.

حسین شریعتمداری – مدیر مسئول روزنامه کیهان – که از چهر‌های تندرو نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی است نیز تاکید کرد، خواسته نمایندگان برای مقابله با معترضان باید بدون فوت وقت اجرا شود.

و اما مردم معترض ایران خواهان این هستند که این خبر در سراسر دنیا منتشر شده، تا با پیام «#اعدام_نکنید» از جنایتی دیگر جلوگیری کنیم.

منبع: رادیو فردا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا