اخبار ایران

صحبت‌های فرنوش حمیدیان مدلینگ ایرانی از زندان امین‌آباد

فرنوش حمیدیان مدلینگ ایرانی در پیج شخصی خود در اینستاگرام، درباره زندان امین‌آباد گفت.

فرنوش حمیدیان متولد ۱۳۶۷ اهل مازندران و یک مدل است. او در حال حاضر در کشور آلمان به کار مدلینگ مشغول است. فرنوش در پی اعتراضات و بازداشت معترضین، حرف‌هایی را در صفحه اینستاگرام خودش درباره انتقال معترضین به زندان امین‌آباد منتشر کرد. صحبت‌هایی که فرنوش در صفحه اینستاگرام خود گفته است به شرح زیر می‌باشد:

«فاجعه‌ای بزرگ در امین‌آباد به دست جمهوری اسلامی در حال انجام است. بسیاری از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری به دلایل واهی یا بی‌دلیل از بدو بازداشت به بیمارستان‌های روانپزشکی، مانند «بیمارستان روانپزشکی صدر» در قیطریه منتقل می‌شوند و سپس با ون‌های سیاه که رویشان عبارت توریستی نوشته شده است به بیمارستان روانی امین‌آباد منتقل می‌شوند.

بیمارستان امین‌آباد بسیار وسیع است، عده کمی از روانپزشک‌های ایران در حلقه بالای مدیریت آنجا هستند و کلیه کارمندان رسمی نیز اطلاع دارند و به طور کنترل شده آنجا هستند. دکتر «رضا دانشمندرخی» که در آبان ۹۸ پس از قطع سراسری اینترنت به ریاست آنجا منصوب شد، عامل اصلی این جنایات است. گفته می‌شود پس از تزریق «هالوپریدول» به زندانیان سیاسی، به آنها تجاوز می‌شود و انواع شکنجه‌های دارویی، جسمی و جنسی بر آنان اعمال می‌شود و در حین اجبار به اعمال شنیع، از آنها فیلمبرداری می‌شود. بهنام محجوبی به پاره‌ای از آن اتفاقات اشاره کرده بود و کیارش سنجری نیز جزء سیاسیون آزار دیده امین‌آباد است.

در یک نمایش دروغین در اردیبهشت ۱۴۰۰ دکتر رضا دانشمندرخی عزل شد و حکومت، کلیه مسئولیت شکنجه و خطاهای غیرانسانی را به دکتر «نبی‌الله دریجانی» نسبت داد و اکنون در اخبار حکومتی، ایشان برکنار شده هستند و وانمود می‌کنند مشکل برطرف شده است.

خطر اینجاست که در شروع اعتراضات ۱۴۰۱ بدون مراسم معارفه، مجدد دکتر رضا دانشمندرخی به ریاست بیمارستان روانی امین‌آباد منصوب شد و کلیه پرسنل امین‌آباد این موضوع را کتمان می‌کنند؛ اما خبر آن در فضای مجازی منتشر شده است. امروز خبر انتقال یک زندانی سیاسی به امین‌آباد در صدای آمریکا منتشر شد. فاجعه اصلی در امین‌آباد است، صدای بازداشت شدگان بی‌نام باشیم و هیولایی به نام رضا دانشمندرخی را به افکار عمومی جهان معرفی کنید.»

شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان جهت روشن شدن اذهان عمومی، این خبر را منتشر کرده است و صحت خبر ارسالی را به گزارشهای تکمیلی موکول می‌نماید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا