مقالات و گزارش‌های ویژه

شما برای چه چیزی دنبال تغییر رژیم هستید؟

وقتی آهنگ برای از شروین حاجی‌پور پخش شد، باعث شد بیشتر و عمیق‌تر به این برای‌ها فکر کنم.

به عنوان یک مسیحی لازم دانستم برای گوشه‌ای از جفاهای وارد شده به کلیسا در این ۴۳ سال مطلبی را بنویسم.

برای به قتل رساندن کشیش حسین سودمند. با روی کار آمدن جمهوری اسلامی، در سال ۱۹۷۹ کشیش حسین سودمند را از کار اخراج کردند. به ایشان فشار آوردند تا از اعتقاداتش دست بردارد، ولی او نپذیرفت. پس از مدت‌ها تحمل زندان، نهایتاً در سوم دسامبر ۱۹۹۰ در مشهد اعدام شد و او را در خرابه‌ای در حومه مشهد دفن کردند.

برای به قتل رساندن کشیش هایک هوسپیان. برادر وفاداری که سال‌ها در خدمت خداوند بود و نقش عمده‌ای در شکل‌گیری کلیسا داشت. ایشان دلیرانه تا پای جان برای مسیح ایستاد و برای همه ما الگویی از شهامت و غیرت برجای نهاد. جسد ایشان در ۲۰ ژانویه ۱۹۹۴ که با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود، پیدا شد. ایشان بارها قبل از به قتل رسیدن، از جانب ماموران دولت ایران، تهدید به مرگ شده بود.

برای دادن حکم ارتداد به کشیش مهدی دیباج. برادر وفاداری که به خاطر ایمانش، ۹ سال و ۲۷ روز را در زندان گذراند و نهایتاً در ۲۴ ژوئن ۱۹۹۴ توسط ماموران اداره اطلاعات ربوده شد و جسد بی‌جان ایشان پیدا شد.

برای به قتل رساندن کشیش طاطاوس میکائیلیان. در تاریخ ۲۹ ژوئیه ۱۹۹۴، کشیش طاطاوس از خانه خارج شد و دیگر به خانه بازنگشت. ۱۱ تیر همان سال جسد وی در حالی پیدا شد که چند گلوله به سرش اصابت کرده بود.

برای زندانی کردن هموطنان مسیحی برای چسباندن برچسب نجس و مرتد برای ثبت‌نام نشدن کودکان مسیحی در مدارس برای نداشتن کلیسای آزاد در ایران برای ترس به جهت اعتقادات

این گوشه‌ای از جنایات و جفاهایی است که از جانب جمهوری اسلامی در این چهل و سه سال بر جامعه مسیحی وارد شده. برای این مسائل ما خواهان تغییر رژیم در ایران هستیم. ما نه با زور و لعنت کردن، بلکه با بلند کردن دستانمان به سمت آسمان و دعای متحد، آسمان را به حرکت در آوردیم.
دعا می‌کنیم چشمان دل شما باز شود تا متوجه اعمال شریرانه خود شوید و در ادامه توبه کنید. همانطور که چشمان دلِ پولس رسول در راه دمشق در حالی که در پیِ آزار رساندن به کلیسا بود باز شد. در غیر اینصورت کلام خدا می‌فرماید: هرکه شمشیر بکشد، به همان شمشیر خواهد افتاد.

فردا (سوم دسامبر) سالروز به قتل رسیدن کشیش حسین سودمند است. یاد او را گرامی ‌می‌داریم و برای خانواده ایشان و جامعه مسیحی فارس زبان تسلی خدا را خواستاریم. خبر خوش این است که حسین سودمند زنده و در حضور عیسی مسیح است.

شما هم برای ما بنویسید. برای چه چیزی دنبال تغییر رژیم هستید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا