اخبار ایران

افزایش وکالت مردم به شاهزاده رضا پهلوی در گذار از جمهوری اسلامی

وکالت مردم در ایران و خارج از کشور به شاهزاده رضا پهلوی در گذار از جمهوری اسلامی روبه افزایش است.

در گذشته آقایان علی کریمی، حمید فرخ‌نژاد، سعید حافظی و حمید طالب‌زاده، موافقت خود را نسبت به وکالت خود به شاهزاده رضا پهلوی اعلام کردند.

علی کریمی در صفحه توییتر خود اعلام کرد کسانیکه هنوز وکالت نداده‌اید، منتظر تصمیم شما هستیم. پس از آن به تعداد کسانیکه موافقت خود را نسبت به دادن وکالت به شاهزاده رضا پهلوی اعلام کردند، بیشتر شد.

در این بین پرستو صالحی بازیگر، چکامه چمن‌ماه، روناک یونسی، مهرزاد زارعی، احمد باطبی، شاهین نجفی خواننده، اردلان سرفراز، شهرام شب‌پره و بسیاری دیگر در عرصه ورزش و هنر، همچنین بالغ بر ۸۵ هزار نفر در کمتر از ۲۴ ساعت، به این کارزار پیوستند.

دکتر امیر حمیدی، دیپلمات پیشین ایالات متحده آمریکا و عضو انجمن آوای آزادی نیز با انتشار ویدیویی اعلام کرد که سال ۱۳۵۹ در قاهره، با افتخار به شهریار ایران وکالت داده است که در جوامع بین‌الملل صدای او باشد و امروز نیز انتخاب او همچنان برای ساختار آینده ایران، شاهزاده رضا پهلوی است.

لازم به ذکر است که ماه‌ها قبل از آغاز خیزش انقلابی، تعدادی از زندانیان سیاسی داخل ایران نیز مسئله وکالت و رای اعتماد به شاهزاده رضا پهلوی را مطرح کرده بودند. اکنون نیز هشتگ «من وکالت می‌دهم» و نام «رضا پهلوی» به زبان فارسی و انگلیسی در توییتر و اینستاگرام با شیب تندی رو به افزایش است.

همچنین به نقل از «کیهان لندن» طومار آنلاین اعطای وکالت/ نمایندگی به شاهزاده رضا پهلوی که احسان کرمی ایجاد کرده است، تا زمان تنظیم این گزارش توانسته است بیش از ۱۴۰ هزار امضا را پای خود ثبت کند.

نتیجه این کارزار با موافقان و مخالفانی که پیش رو دارد، به کجا خواهد رسید؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا