پناهندگی و مهاجرت

۶۰ درصد آلمانی‌ها خواهان محدودیت برای ورود پناهجویان

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی صورت گرفته شصت درصد آلمانی‌ها خواهان تعیین سقفی برای ورود پناهجویان به این کشور هستند. صدراعظم آلمان تاکنون بارها با اعمال چنین محدودیتی برای پناهجویان مخالفت کرده است.

مجله آلمانی “فوکوس” روز جمعه ۱۶ سپتامبر (۲۶ شهریور) نتایج نظرسنجی‌ای را منتشر کرده است که بر اساس آن ۶۰ درصد آلمانی موافق مشخص کردن سهمیه ثابتی برای پذیرش پناهجویان هستند. ۳۵ درصد از افراد سوال شونده نیز با این موضوع مخالفت کرده‌اند.

در این نظرسنجی ۸۱ درصد از هواداران حزب راستگرا و پوپولیستی “آلترناتیو برای آلمان” با اعمال این محدودیت موافق‌اند. این حزب مشتاقانه این دیدگاه را تبلیغ می‌کند.

تعداد موافقان این ایده در میان هواداران حزب آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، نیز بالاست. ۶۴ درصد از هواداران حزب دموکرات مسیحی با تعیین سقف موافق‌اند.

در همین حال اکثریت هواداران حزب دموکرات‌های آزاد (۵۷ درصد)، حزب چپ (۵۴ درصد) و حزب سوسیال دموکرات (۵۲ درصد) از ایده محدود کردن شمار پناهجویان حمایت می‌کنند.

تنها اکثریت اعضای حزب سبزهای آلمان هستند که مخالف تعیین سقف برای ورود پناهجویان‌اند. این نظرخواهی هفته گذشته با پرسش از ۱۰۰۲ نفر در سراسر آلمان صورت گرفته است.

در سال گذشته میلادی بیش از یک میلیون نفر پس از ورود به آلمان درخواست پناهندگی داده‌اند. این موضوع موجب شده است که “سیاست درهای باز” آنگلا مرکل در قبال پناهجویان با انتقاد‌های زیادی روبرو شود. حملات تروریستی در چند شهر آلمان نیز بر شدت انتقادها افزوده است.

حزب سوسیال مسیحی، متحد دموکرات مسیحی‌ها در ایالت بایرن نیز از منتقدان جدی سیاست مهاجرپذیری آنگلا مرکل است. هورست زهوفر، نخست وزیر ایالت بایرن و رییس حزب سوسیال مسیحی می‌گوید که آلمان باید در هر سال فقط با پذیرش ۲۰۰هزار پناهجو موافقت کند.

با این همه صدر اعظم آلمان تاکنون به دفعات اعمال هرگونه محدودیت برای تعداد پذیرش پناهجویان را رد کرده است. اصراری که می‌تواند موقعیت سیاسی او را در درون حزب‌اش و همچنین در میان افکار عمومی متزلزل کند.

منبع : DW

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا