اخبار مسیحیان ایرانی

دادگاه انقلاب تهران؛ تعیین زمان رسیدگی به پرونده سه شهروند مسیحی

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ژوزف شهبازیان، سمیه (سونیا) صادق و مینا خواجوی قمی شهروندان مسیحی ساکن رشت، در تاریخ ۸ خردادماه ۱۴۰۱، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ژوزف شهبازیان، سمیه (سونیا) صادق و مینا خواجوی قمی تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که به تازگی صادر و به ایمان سلیمانی وکیل مدافع این افراد ابلاغ شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان مسیحی، در تاریخ ۸ خردادماه ۱۴۰۱، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

چندی پیش  کیفرخواست این شهروندان صادر و پرونده آنها به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران ارجاع شده بود. اتهام مطروحه علیه این افراد “تشکیل دسته و گروه با هدف برهم زدن امنیت کشور، اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ مسیحیت تبشیری و تشکیل کلیسای خانگی” عنوان شده است.

از میان آنها ژوزف شهبازیان شهروند ۵۷ ساله ارمنی تبار تیرماه سال ۹۹ به همراه شماری از ایمانداران مسیحی در یک مراسم دینی در منطقه یافت آباد تهران بازداشت شد. مرداد ۱۳۹۹ او با قرار وثیقه‌ دو میلیارد تومانی به طور موقت آزاد شد. سمیه صادق و مینا خواجوی قمی نیز در بین بازداشتی‌ها بودند که با قید وثیقه‌ به طور موقت آزاد شدند.

پیشتر ایمان سلیمانی وکیل مدافع این سه شهروند مسیحی گفته بود که ”با وجود مراجعات مکرر و دستورات بازپرس شعبه سه دادسرای امنیت اوین، ضابطین پرونده با خودداری از اجرای دستور پازپرس پرونده از تحویل وسایل شخصی و حتی وسایل خانواده موکلان وی مثل گوشی تلفن، لپ‌تاپ و سایر اقلام استنکاف می‌کنند. همچنین پاسپورت ژوزف شهبازیان توسط ضابطین اجرایی نیز توقیف شده است”.

 

منبع:‌ هرانا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا