ادیان و مذاهبحقوق بشر

وضعیت «پیام ولی» شهروند بهایی و فعال حقوق بشر

پیام ولی شهروند بهایی و فعال حقوق بشر ساکن کرج است که در روزهای نخست اعتراضات سراسری در منزل شخصی خود بازداشت شده و به زندان قزل‌حصار منتقل شد.

دولت جمهوری اسلامی ایران از گذشته به بهاییان داخل ایران ظلم روا داشته و آنها را از حق داشتن کمترین امکانات نیز محروم کرده بود. این رویه تا به امروز ادامه داشته است و بسیاری از آنها یا کشته شده‌اند و یا به زندان‌ها منتقل شده‌اند که یکی از این افراد «پیام ولی» ساکن کرج می‌باشد.

«پیام ولی» در چند روز گذشته از زندان قزل‌حصار به مکانی نامعلوم منتقل شده است و این موضوع باعث نگرانی شدید اعضای خانواده و جامعه بهاییان ایران شده است.

اتهامات وارده به آقای پیام ولی عبارتند از: تبلیغ علیه نظام از طریق ترویج آیین بهائی، تبلیغ علیه شرع مقدس اسلام، ارتباط و همکاری با رسانه‌های خارج از کشور، ارسال اخبار نقض حقوق بشر و تحریک مردم برای ایجاد اعتراضات جاری از طریق فضای مجازی.

دیان ۱۰ ساله فرزند پیام ولی، طی یک ویدئو در صفحات مجازی خواستار آزادی پدرش شده است. او در این ویدئو می‌گوید به پدر من از کودکی تا کنون ظلم شده است و اکنون او را به خاطر بهایی بودن به زندان انداخته‌اند. او می‌گوید پدرم بی‌گناه است، او را آزاد کنید.

صدای پیام ولی، دیان، فعالین حقوق بشر، خبرنگاران، مردم کردستان، زاهدان و معترضین دیگر در کل ایران باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا