اخبار ایران

سکوت خیانت بزرگی‌ست به خیابان‌ها بیایید

مردم ایران برای امروز سه شنبه ۸ آذر همزمان با بازی فوتبال «ایران – آمریکا» فراخوانی را ترتیب داده‌اند و اعلام کردند سکوت خیانت بزرگی است، به خیابان‌ها بیایید.

مردم غیور ایران متن‌هایی را در صفحات اجتماعی منتشر کرده‌اند که همزمان با بازی فوتبال به خیابانها بیاییند و فریب آرامش قبل از طوفان حکومت جمهوری اسلامی را نخورند. مضمون پیام‌هایی که مردم بیدار ایران در صفحات شخصی اینستاگرام و توییتر خود اعلام کرده‌اند به شرح زیر است:

«مردم ایران! در برابر این همه ظلم جمهوری اسلامی، سکوت خیانت بزرگی است. همه ما می‌دانیم که بعد از رای منفی شورای حقوق بشر سازمان ملل به جمهوری اسلامی و تشکیل کمیته حقیقت‌یاب، این حاکمیت در شرایط بسیار سختی قرار گرفته است. از یک سو نمی‌تواند مانند گذشته به کشتار معترضین ادامه دهد، زیرا می‌داند که چشمان کل دنیا بسیار دقیق‌تر وقایع ایران را دنبال می‌کند و از سوی دیگر نمی‌تواند در مقابل اعتراض مردم بی‌تفاوت باشد، چون در ذات خود خشونت را بهترین راه می‌داند.

پس راه دیگری را انتخاب کرده است تا افکار داخلی وجهانی را فریب دهد. اگر با دید باز نگاه کنید متوجه خواهید شد که یگان‌های سرکوب آرامتر شده‌اند، بعضی از زندانیان معروف مانند حسین رونقی آزاد شده‌اند. به قول علی کریمی یک جوان ساندیس‌خور وسط سخنرانی رئیسی بلند می‌شود و شعار اعتراضی سر می‌دهد و جای تعجب است که کاری هم با او ندارند. همه این واکنش‌ها ابتدا برای فریب کمیته حقیقت‌یاب و بعد اگر شد، آرام کردن جو اعتراضی مردم است.

حال راهکار در مقابل این خدعه چیست؟

اول اینکه باور کنیم همه اینها برای فریب مردم و کل جهان است. دوم بدانید که اتفاقا اکنون بهترین شرایط (تاکید میکنیم بهترین شرایط) برای پیگیری اعتراضات خیابانی و اعتصابات سراسری است. مسابقه فوتبالی که در امروز (سه‌شنبه ۸ آذر) برگزار می‌شود، زمان بسیار مناسبی‌ست تا دو فریب آنها یعنی سوءاستفاده از فوتبال و نرمشی که به ظاهر این روزها به خاطر کمیته حقیقت‌یاب نشان داده‌اند را، بی‌اثر کنیم.

چرا باید مردم منتظر بمانند تا این بازی تمام شود و بعد به خیابانها بیایند؟ اتفاقا در زمان برگزاری این بازی، مردم باید خیابانها را آنِ خود کنند تا فارغ از هر نتیجه‌ای در این بازی، پیروزی را در این روز مهم از آنِ خود کنیم.

ایران در تمام این مدت اعتراضات سراسری که بیش از ۲ ماه می‌گذرد، بالغ بر ۴۰۰ نفر کشته داده است که بسیاری از آنها کودک بوده‌اند. بیش از ۱۵ هزار نفر دستگیر شده‌اند و با خوی جنایتکاری که از نیروهای حاکمیت جمهوری اسلامی سراغ داریم، می‌دانیم که در بدترین شرایط هستند.

مردم شریف ایران می‌خواهیم بدانید که تا اینجا با تمام رنجی که متحمل شده‌اید و با تمام این خون‌هایی که بی‌گناه بر زمین ریخته شد، ما پیروز میدان بوده‌ایم. این را باور کنید و اجازه ندهید شریران با فریب، این شکست خود را به پیروزی بدل کنند. این روزها، روزهای سرنوشت سازی‌ست که خیلی باید مراقب باشیم. فراموش نکنیم خیلی از عزیزان ما برای اینکه این انقلاب به اینجا برسد، چه بهای سنگینی داده‌اند.

 «مهسا امینی، سارینا اسماعیل‌زاده، نیکا شاکرمی، مونا نقیب، هستی نارویی، کیان پیرفلک و بقیه شهیدان را فراموش نکنیم.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا