اخبار ایران

پیکر کشته شدگان مهاباد در خانه‌هایشان دفن می‌شود

طبق گزارشات مردمی از شهرهای کردنشین ایران مهاباد، جوانرود و پیرانشهر در وضعیت بدی قرار دارد بطوریکه پیکر مردمی که به دست نیروهای امنیتی کشته شده‌اند، در خانه‌هایشان دفن می‌شود.  

بنا به گزارشات رسیده از جانب مردم مهاباد، طی کشتار عظیمی که به جهت اعتراضات سراسری در این شهر صورت گرفته است، مردم مهاباد به ناچار و بخاطر ترس از دزدیده شدن پیکر بی‌جان دوستان و عزیزانشان، همچنین بخاطر تهدیدهای نیروهای حکومتی برای دفن آنها، متاسفانه مردم مهاباد مجبور به دفن پیکر این عزیزان در خانه‌هایشان شدند. به گفته مردم مهاباد نیروهای امنیتی حکومت جمهوری اسلامی، دست به قتل عام مردم مهاباد زده‌اند که متاسفانه بخاطر مسائل مختلف، فرصتی برای فیلم و یا عکس و اطلاع‌رسانی به جهت آمار کشته شدگان وجود ندارد.

مردم مهاباد اعلام کردند نیروهای امنیتی مردم را قتل عام می‌کنند اما ما برای دفاع از خود فقط سنگ در دستانمان داریم. نکته دیگر اینکه مردم این شهر در خانه‌هایشان حتی نمی‌توانند به راحتی راه بروند و مجبور هستند در خانه سینه‌خیز حرکت کنند، زیرا نیروهای امنیتی با گلوله‌های جنگی به خانه‌ها شلیک می‌کنند.

مردم مهاباد اعلام کردند که در طول روز وضعیت از حالت امنیتی خارج می‌شود اما شب‌ها حکومت نظامی است. در پمپ بنزین‌ها، ورودی و خروجی شهر ایست بازرسی گذاشته‌اند و ماموران لباس شخصی که هر کدام مسئول بازرسی یک چیز مشخص هستند تمام وسایل، گوشی موبایل، ماشین را بازرسی می‌کنند و به دنبال یک بهانه هستند برای اینکه مردم را بازداشت کنند. نکته دیگر اینکه مدتی است که نیمه‌های شب بخاطر ایجاد رعب و وحشت، به خانه‌ها حمله کرده و همه چیز را می‌شکنند و جوان‌ها را بی‌دلیل از خانه‌ها می‌برند. همچنین به دنبال پیگیری خانواده‌ها از عزیزانشان، هیچ اطلاعی درباره مکان انتقال آنها به خانواده‌ها نمی‌دهند.

همچنین وضعیت اقتصادی در این شهرها بسیار متاثر کننده است. از دست دادن شغل و نبود درآمد، به خانواده‌ها آسیب شدیدی وارد کرده است.

مردم مهاباد اعلام کردند که متاسفانه سهم ما همیشه همین بوده، اما ما کُردها ایرانی هستیم و مرام ما انسانیت، اتحاد و جنگیدن در برابر ظلم است و مطمئن هستیم که آزادی را جشن خواهیم گرفت؛ چون تا آخرین قطره خونمان، جانمان در کف دستهایمان است و خواهیم ایستاد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا