اخبار ایران

فراخوان سراسری عظیم به مناسبت ورود تیم حقیقت‌یاب به ایران

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد تیمی را با نام «کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل متحد» برای رسیدگی موارد نقض حقوق بشر در ایران تشکیل داده است که مردم ایران همزمان با ورود این تیم به کشور، فراخوانی را اعلام کرده‌اند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، به جهت بررسی موارد نقض حقوق بشر از سوی مقام‌ها و ماموران حکومت ایران که در این یازده هفته اعتراضات مردمی، آنها را به شدت سرکوب، بازداشت و به قتل رسانده است، تیمی را به نام «کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل متحد» تشکیل داده است و قصد دارد برای بررسی اسناد و مدارکی که اکنون در دست دارد، ماموریت خود را در مکتوب کردن موارد نقض حقوق بشر در جریان سرکوب معترضان، وارد ایران شوند و موارد ارتکاب احتمالی جنایات کیفری را ثبت کنند.

به نقل از شبکه خبر «بی بی سی» سازمان حقوق بشر اعلام کرده است در صورتیکه جمهوری اسلامی به ماموران  این کمیته اجازه ورود به ایران را ندهد یا از همکاری با آنها خودداری کند، فعالیت این کمیته متوقف نخواهد شد.

با توجه به این قطعنامه صادر شده از طرف سازمان بین‌الملل، مردم ایران حدس‌هایی را زده و فراخوانی را همزمان با ورود تیم حقیقت‌یاب به ایران در نظر گرفته‌اند و اعلام کردند: در صورتیکه نظام جمهوری اسلامی، مانع ورود تیم حقیقت‌یاب سازمان ملل شود که قطعا هم مانع می‌شود، بلایی که بر سر قزاقی آمد بر سر نظام جمهوری اسلامی هم خواهد آمد. سریعا آسمان ایران بسته شده و تمامی ارتباطات ایران با جهان قطع خواهد شد و نظام از طریق ناتو، خلع سلاح می‌شود؛ زیرا سازمان بین‌الملل به گزارشات مردمی که دریافت کرده است، بسنده خواهد کرد.

بنابراین ما مردم ایران باز هم تاکید می‌کنیم که حضور گسترده مردم در خیابان‌ها، به تسریع این قطعنامه کمک خواهد کرد. فریب اصلاح طلبها و سناریوهای نظام را اعم از تجزیه طلبی، فرافکنی، جنگ میان اقوام ترک، کُرد، عرب و بلوچ، اختلاف بین شیعه و سنی را نخورید.

روزهای ۱۴ تا ۱۶ آذر ماه، فراخوان تجمعی عظیمی مصادف با ورود تیم حقیقت‌یاب اجرا خواهد شد. در این سه روز به خیابان‌ها آمده و بزرگترین اعتراضاتی را که می‌توانیم به انجام خواهیم رساند. لازم به ذکر است که در این روزها، تیم حقیقت‌یاب سازمان بین‌الملل وارد ایران می‌شود تا وضعیت ایران و مردمش را از نزدیک ثبت کند و اگر رای آنها به نفع مردم باشد، احتمال برگزاری رفراندوم بسیار قوی خواهد بود.

این کمترین کاری است که از دست ما مردم برای پیروزی انقلاب مردمی، علیه نظام جمهوری اسلامی بر می‌آید. پس در این روزها به خیابان‌ها آمده و بزرگترین پیروزی انقلابی را از آنِ خود خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا