اخبار مسیحیان ایرانیجهان مسیحیت و جفا

وضعیت تهدیدآمیز مسیحیان و کلیساهای خانگی در ایران

مسیحیان و کلیساهای خانگی در ایران مورد تهدید جدی از سوی حکومت جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند.

مقامات ایرانی حق آزادی دین و عقیده را به شدت سرکوب می‌کنند. مسیحیان ایرانی به ویژه آن دسته که از طرف جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند، پس از بازداشت خودسرانه و شکنجه‌های گسترده و بدرفتاری با آنان، مورد محاکمه‌های ناعادلانه قرار می‌گیرند. حتی در بیشتر موارد حکم زندانی‌های طولانی برای آنها صادر می‌شود.

قانون اساسی ایران، مسیحیان، یهودیان و زرتشتیان را بعنوان اقلیت مذهبی به رسمیت شناخته و بیان می‌دارد که در حدود قانون در انجام مراسم دینی خود آزادند؛ اما این در حالی است که حکومت جمهوری اسلامی، بخش عمده‌ای از مسیحیان فارسی‌زبان را در سالهای گذشته به رسمیت نشناخته و هر ساله تعداد قابل توجهی از مسیحیان را به دلایل عقیدتی بازجویی، بازداشت و احکام سنگین قضایی را برای آنها صادر می‌کند.

و اما در پی اعتراضات سراسری ایران که حکومت جمهوری اسلامی آن را اغتشاش نامیده و منشاء این اعتراضات را عوامل خارجی و از جانب دشمن می‌داند، به تازگی عملیات دیگری را برای سرکوب مردم ایران در دستور کار خود قرار داده است.

بنابر گزارش موثق خبرنگار ما از کشور ایران، حکومت جمهوری اسلامی منشاء این اعتراضات را مسیحیان و کلیساهای خانگی دانسته و افرادی را به عنوان نفوذی در بین مردم فرستاده تا بتوانند کلیساهای خانگی و مسیحیان را شناسایی کرده و نسبت به جمع‌‌آوری کلیساهای خانگی و بازداشت مسیحیان اقداماتی را به انجام رسانند.

مسیحیانی که همیشه مورد جفا، ظلم و ستم حکومت جمهوری اسلامی قرار داشتند و در اکثر موارد از حق داشتن شغل، حق تحصیل محروم بوده و مورد احکام ناعادلانه همچون شلاق، مصادره املاک، تبعید، عدم دادرسی عادلانه قرار گرفته‌اند. حکومت جمهوری اسلامی ایران نه تنها اجازه آزادی عقیده را در کشور ایران نمی‌دهد، بلکه بسیاری از مسیحیان، بهایی، دراویش و مسلمانان سنی را بخاطر باورها و عقایدشان به شکل قضایی مورد شکنجه، زندان، کشته و مورد آزار و اذیت قرار داده است. و اکنون ساکت ننشسته و قصد دارد تمامی کلیساهای خانگی را شناسایی کرده و جمع‌آوری کند.

در این وضعیت نابسامان که حکومت جمهوری اسلامی برای پابرجا ماندن سلطنتش دست به هر جنایتی می‌زند، وظیفه انسانی مردم ایران این است که همچنان بدون توجه به اختلاف فرهنگ و عقیده در کنار یکدیگر و در اتحاد بایستند و اجازه ندهند که رژیم جمهوری اسلامی با حمله به مسیحیان جنایت دیگری را مرتکب شود.

حکومتی که از کشتن کودکان بی‌گناه هیچ اِبایی ندارد و به جان و مال و ناموس مردم دست‌درازی می‌کند، آیا از جان مسیحیان بی‌گناه که عقایدشان برایشان ارزشمند است خواهد گذشت؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا